Úklid kolem domu

Zima nám pomalu skončila a nevím, jestli posypový materiál, co zůstal na schodech a na chodníku kolem domu, bude ještě k něčemu dobrý. I kdyby zapadal novým sněhem, asi by těžko plnil svůj účel. Kdyby měl dům, nějakého domovníka, tak by se zametl a posbíral třeba na příští sezónu, ale jaký účel má teď, to netuším. Bohužel na tuto technickou část máme uzavřenou smlouvu s JM, která je ovšem špatně nastavena a některé věci tedy nefungují tak, jak tomu bylo dříve. Z části je to i díky nové reorganizaci na JM a již nefungují ani ty služby, kdy stačilo zavolat a požádat o řešení.

1, Smlouvu bude nutné předělat tak, aby vyhovovala našemu domu. Tedy minimálně jednou za 14dní zamést schody a stejně tak chodníky kolem domu, popřípadě podle potřeby. V zimních měsících pak upřesnit podmínky odklízení sněhu a ne jej likvidovat a rozbíjet, až po třech dnech co je to zmrzlé a vytvářet půlmetrovou cestičku k domu.

2, Zkusit někoho zaměstnat. Myslím, že to není zas taková náročná činnost a nezabere více jak hodinu času v období od jara do podzimu. Zimní úklid bych přeci jen přenechal mechanizaci, ovšem když bude fungovat.

Další nápady?