Šetříte v bytě teplem. Od ledna si připlatíte.

Zatím toho o tom moc nevím, ale i moje domněnky mohou býti mylné…….

Jenže – když budeme mít vlastní kotel a počítalo by se to podle nové vyhlášky, zaplatíme pouze za spotřebu plynu, a zbytek podle nových koeficientů by spadl do fondu oprav. Ale když se necháme vytápět PT, tak jdou peníze pryč z domu, jelikož to jsou náklady na vytápění, které jim prostě odevzdáme.

Osobně v bytě netopím, a co se týče prostupu tepla od sousedů, tak pod plovoucí podlahou mám 0,5 cm izolaci a stropy polepené polystyrenovými podhledy. Takže zde asi tolik prostupu tepla nebude. Dále je to i díky zateplení domu. V současné chvíli sedím v teplotě 23 stupňů C bez toho, aniž bych zatím někde zprovoznil topení. Pravda, již nemám malé děti a tedy nejsem na teplo tolik náročný.

Jenže máme tu i starší lidi, kteří teplo rádi, a pak je to otázka i zateplení svého bytu, jako jsou dobře těsnící okna, vchodové dveře a větrání domu. Kolikrát, když otevřu dveře na chodbu a na schodišti je někde otevřené okno, div mi průvan nevytrhne dveře z ruky. A když nemáte dobré těsnění, přes vaše dveře odchází teplo, jako když je vysáváno vysavačem. Větrat dům ano, ale s rozumem a také včas okna zavřít.

Stejně tak ale zaplatí i ti, co BJ neužívají, tedy jsou na služební cestě, prácují v zahraničí apod. Jelikož nebude na jejich spotřebičích průměrná spotřeba, je to znamení toho, že oni jsou ti vychytralí a nechají se vytápět okolím. Což ale není pravda, a nevím jak se toto bude prokazovat a dokazovat.

„Neodebíral jsem proto, že jsem tu nebyl“ – dokažte to.

Zkrátka a dobře, šetříš, neodebíráš? Ne, že ušetříš, ale ZAPLAŤ!

Zdroj informace zde Novinky.cz