Havárie vody na přívodu v BJ

Opět po delší pauze došlo v sobotu 26.08.2017 k havárii vody na přívodu v BJ od měřiče vody. Tyto havárie vznikají především v menších bytech, kde je jen jedna stoupačka a tak zvaná „pancéřka“ je více namáhána vlivem změny tlaku, při každém odpuštění vody v těchto BJ. Ať už je to mytí, sprchování, napouštění WC apod.

Životnost těchto pancéřovaných hadic je v průměru 5-15let. Bohužel to má jedno ALE. Ten kdo neprovedl revizi těchto hadic, tak může mít ještě tuto pancéřku starou, kdy se na obalení – zpevnění hadice používal hliník. Na hadici působí vzdušná vlhkost a hliník tímto oxiduje. Časem natolik degraduje, že povolí opletení a gumová hadice tlak neustojí a praskne.

Novější hadice, jsou již opleteny materiálem z nerezu. Investice do těchto nových hadic není zas až tak veliká a tak zvažte jejich kontrolu a případnou výměnu.

Kde všude je najdete?
Nejčastěji je to pro napojení rezervoáru záchodu. Zde může být opletená pancéřka, ale používá se i plastová. I  z touto plastovou máme špatné zkušenosti. Dále je najdete pod dřezem v kuchyni, obvykle je tak napojena i baterie u umyvadla v koupelně u BJ 3+1. V garsonierách jsou zpojeny do rozvodu za měřičem teplé a studené vody.

Pár tipů:
Například u záchodu nepotřebujete plný tlak. Stáhněte kohoutek přívodu na takový tlak, aby se voda napouštěla a pořádku uzavřela přívod vody při naplnění rezervátoru. Bude se sice napouštět pomaleji, ale nebude takový tlak na přívodní hadici.
Umyvadlo, dřez. Stejně tak zde pusťte vodu naplno a maximální průtok snižte kohoutky pod umyvadlem, dřezem, kam jsou pancéřky napojeny.
Nebo můžete v celé bytové jednotce snížit tlak rozvodu vody na svých uzávěrech, jejich přivřením.

S kontrolou a výměnou vám rádi pomůžeme.
Ušetříte si zbytečné náklady, které pak při škodě vznikají.